تعمیرات پکیج در تبریز

تعمیرپکیج

در عصر حاضر پکیج‌ها به عنوان جدیدترین سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مورد استفاده عموم مردم قرار می‌گیرند. طراحی سیستمی پکیج به این صورت است که ترکیبی از دو سیستم آبگرمکن و موتورخانه را در خود گنجانده است. نحوه عملکرد آن را می‌توان به این گونه شرح داد که مانند یک آبگرمکن آب گرم مصرفی آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی ساختمان را مهیا می‌کند. علاوه بر این پکیج می‌تواند همانند یک موتورخانه کوچک به رادیاتورها و یا سیستم گرمایش از کف وصل شده و به گرمایش خانه کمک کند.
پکیج هم مانند سایر دستگاه‌ها و وسایل دیگر نیاز به سرویس دارد تا بتواند عملکرد بهتر و مناسب تری داشته باشد. سرویس پکیج باید هر ساله انجام شود البته در مناطقی که آب آن جا دارای املاح معدنی بیشتر است باید هر شش ماه یک بار انجام شود.

مزایای استفاده از پکیج یا شوفاژ دیواری

 1.  افزایش راندمان انرژی
  گرمایش منزل و یا محیط کاری شما با پکیج های حرارتی تامین می‌شود. حدود 70 درصد قبض گاز پرداختی شما مربوط به تامین گرمایش محیط و ساختمان است. نیروی تولید شده در سیستم های گرمایشی و سرمایشی شوفاژ بیشتر از سایر وسایل گرمایشی و سرمایشی است. بنابراین انتخاب یک پکیج با راندمان بالا در تولید انرژی و یا بالا بردن راندمان پکیج های قدیمی با راهکارهایی مانند بازدیدهای منظم دوره‌ای توسط متخصص و تنظیم پکیج‌های خانگی، علاوه بر جلوگیری از اتلاف انرژی باعث کاهش هزینه قبض گاز شما نیز می‌شود.
 2. عدم نیاز به لوله کشی روکار در ساختمان
  برای استفاده از پکیج یا شوفاژ دیواری نیازی به لوله کشی روکار نیست. در اغلب موارد برای حفظ زیبایی ظاهری از لوله کشی توکار برای عدم نمایش لوله ها استفاده می‌شود. همچنین بهتر است برای لوله کشی پکیج از سیستم گرمایش از کف استفاده شود.
 3. ایجاد استقلال و آزادی عمل در واحدهای ساختمانی
  از آن جایی که سیستم لوله کشی پکیج برای هر واحد مسکونی به صورت جداگانه اعمال می‌شود، محاسبه هزینه و میزان کارکرد انرژی به صورت جداگانه برای هر واحد خواهد بود. در نتیجه این اقدام هزینه ها نیز به صورت مستقل پرداخت از هم پرداخت خواهد شد.

معایب استفاده از پکیج یا شوفاژ دیواری

 • استفاده از سیستم گرمایشی پکیج در واحدهای ساختمانی و آپارتمانی که بیشتر از 2 عدد سرویس بهداشتی و حمام دارند، از لحاظ مالی مقرون به صرفه نیست.
 • استفاده کردن از دو شیر آب گرم به صورت همزمان، باعث افت فشار آب گرم شده و میزان آب خروجی را کاهش می‌دهد.
 • درصورت قطعی برق، دسترسی شما به آب گرم امکان پذیر نخواهد بود.

انواع پکیج یا شوفاژ دیواری

پکیج شوفاژ دیواری
پکیج های دیواری با توجه به کارایی بسیار بالای آن ها در تأمین گرما از محبوب ترین سیستم های گرمایشی مورد استفاده توسط عموم مردم هستند. منبع تأمین انرژی آن برق و گاز است و به همین علت سیستم گرمایشی هر واحد به صورت مستقل و مجزا طراحی می‌شود. پکیج های دیواری فضای بسیار کمی را اشغال می کنند که امروزه با توجه به اینکه اکثر منازل مسکونی دارای متراژ پایینی هستند استفاده از پکیج شوفاژ بهترین گزینه برای آن ها است.

 • پکیج شوفاژ چگالشی
  پکیج های چگالشی با طراحی و ساخت متفاوت و به‌روز مبنی بر احتراق پاک و بدون آلاینده، منطبق با استاندارد کارایی انرژی زیست محیطی توسعه یافته‌اند. همچنین این پکیج ها دارای تنوع مدل و قابلیت اتصال مدولاسیون با توان خروجی بالا هستند. از طرفی پکیج های چگالشی از لحاظ وزنی سبک هستند به همین علت هم به صورت زمینی و هم به صورت دیواری قابل استفاده هستند.
 • پکیج شوفاژ زمینی
  پکیج های زمینی در مقایسه با موتور خانه ها در ابعاد کوچکتری طراحی و تولید شده‌اند به همین علت فضای کمتری را اشغال می‌کنند. منبع تامین انرژی پکیج های زمینی گاز، گازوئیل و برق است در نتیجه در صورت نبود و یا قطعی هر یک از این موارد می‌توان از منبع جایگزین استفاده کرد.

مزیت‌های استفاده از پکیج در مقایسه با آبگرمکن

مزیت های استفاده از پکیج در مقایسه با آبگرمکن

پکیج ها و آبگرمکن ها از متداول‌ترین ابزارهای گرمایشی هستند که در منازل و محیط های کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. در دنیای مدرن و پیشرفته امروزی آبگرمکن‌ های دیواری جایگزین آب گرمکن‌ های مخزن‌دار بزرگ و پکیج های دیواری نیز جانشین موتورخانه‌ های بزرگ شده‌اند. این جایگزینی ها از لحاظ مصرف سوخت و انرژی از اهمیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار هستند.
استفاده از پکیج های دیواری درمقایسه با آبگرمکن های دیواری بسیار مقرون به صرفه تر است؛ چراکه هم وظیفه آب گرمکن که گرم کردن آب مصرفی خانه و هم وظیفه موتورخانه و بخاری که باعث گرم کردن محیط می‌شوند را به طور همزمان به خوبی ایفا می‌کند.
از طرفی امروزه پکیج‌ ها به‌علت داشتن قدرت و توان بالاتری در تولید گرما نسبت به آبگرمکن ها، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
علاوه بر کارایی بیشتر، تنوع و زیبایی ظاهری در پکیج ها و همچنین برخورداری از ایمنی بالا از دیگر مزیت های استفاده از پکیج است.

نکات مهم در هنگام نصب پکیج دیواری

 • توجه داشته باشید که محلی مناسب و بی خطر برای نصب پکیج انتخاب کرده باشید.
 • از نحوه نصب صحیح پکیج و اتصال درست آن به منبع تامین سوخت اطمینان حاصل کنید.
 • از نصب درست دودکش اطمینان حاصل کنید و حنماً قبل از استفاده کارکرد آن را تست کنید.
 • لوله آب و گاز را متصل کنید.

در آخر اگر روزی با کد خطای پکیج ((error، افت فشار، خاموش شدن ناگهانی، صدای غیر طبیعی، چکه کردن آب، گرم نشدن آب، روشن نشدن پکیج، ایراد در قطعات پکیج و … رو به رو شدید یا به سرویس برای بهبود عملکرد پکیج خود نیاز داشتید؛ شرکت داتیس البرز اینجاست تا با ارائه بهترین خدمات توسط متخصصین مجرب با هزینه‌ای کاملا منصفانه به رفع مشکلات شما کمک کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *